top of page

Özel ERP Yazılımı

ERP Yazılımımızın Detayları

ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı, firmanızdaki departmanların kullandığı bilgiyi (datayı) diğer departmanlarla entegre ederek tek bir yönetim kontrol/denetim sistemine çevirir. Bu da, farklı departmanların, birbirlerinden habersiz bir şekilde bilgiyi yönetmelerinin yerine tüm departmanların ortak olarak kullandıkları bilgiye ulaşabilmelerini sağlar. Bu şekilde firma içerisinde oluşan ortak bilgi havuzu ve herkesin aynı dili konuşması, makine, insan, para gibi kaynaklarını daha verimli kullanmasını sağlar. KG Yazılım olarak ERP projelerimizi firmanıza uygun olarak dizayn ediyoruz. Bu sayede müşterilerimiz programa değil, program müşterilerimize uygun hale getiriliyor. Projeye başlama prosedürlerimiz; Analiz süreci, yazılım süreci ve test sürecinden ibarettir. ERP projeleri, proje büyüklüğüne ve firma yapısına göre 1 ay ila 1 sene arasında değişen zamanlar canlı hale getirilebiliyor.

ERP Yazılımımızın Örnek Modülleri

  • Online Üretim Takip (MRP)

Özel data toplama kartı, kullanılan herhangi bir mekanik yada elektronik makinelere bağlanabilir ve veriler her 10ms'de merkeze taşınır 10.000 metre karelik bir üretim tesisinden yada sınırsız sayıda birimden canlı veri toplana bilir Her türlü fiziksel birimi ölçe bilme yeteneği (Analog, dijital). Toplanan veriler anlık olarak üretim takip, maliyet muhasebesi, personel değerlendirmesi veya sipariş terminleme amaçlı olarak kullanılabilir.

  • Sipariş Modülü

Müşteri siparişlerinin veya alım siparişlerinin girildiği modüldür. Her giriş için talep edilmiş sistematik kontroller sayesinde kontrollü ve düzgün bir sipariş girişi sağlanır. Fiyat listeleri veya cari kart bazında özel olarak girilmiş fiyatlar, sipariş girişlerinde otomatik olarak gelir. Firmalara özel iskonto oranları ister toplam bazında istenirse kalem bazında uygulanabilir. Üretim takip modülü olan kullanılıyorsa, otomatik sipariş terminleme yapılabilir. Her türlü raporlama ve analiz çalışması yapılabilir.

  • Finans Modülü

Sınırsız sayıda nakit, çek ve senet kasası açılabilir Her tür kasa için birden fazla kurda işlem yapabilir, raporları ve kasa defteri bu kurlara göre tutulabilir. Kasa hareketleri giriş yada çıkış işleminde grup kodu kullanılabilir, bu sayede girişlere yada çıkışları gruplandırıp raporlanabilir Kasa defterinde tüm kasalardaki girişleri ve çıkışları aynı anda görebilir ve düzeltmeleri bu form üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Kasa hareketleri giriş yada çıkışlarda, farklı cari kart kurlarına farklı kasa kurlarına karşılık olarak hareket yapılabilir. Bu sayede çapraz kur işlemlerini ister otomatik olarak getirilen TCMB kurlarını kullanarak istenirse serbest piyasa kurları kullanarak yapılabilir.

  • Tedarik Zinciri Modülü (SCM)

İthalat evrakları takibi İthalat maliyet hesabı İhracat evrakları takibi İhracat maliyet hesabı Üretici üretim takip girişlerinin yapılması

  • Müşteri İlişkileri Takibi Modülü (CRM)

Royality kart uygulaması Düzenli veri giriş ve arşivlenebilme imkanı Çok detaylı raporlanabilme seçenekleri Düzenli olarak otomatik e-mail ve SMS mesajı gönderebilinmesi.

  • Mobil ve Web Desteği

Windows Mobile cihazlarıyla çalışabilen destek ve işlem modülleri Müşteri ve/veya tüccar girişleri için web portal modülü Web üzerinden raporlama desteği.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin

Sizlere yardımcı olmaktan memnun oluruz.

bottom of page